İstanbul Temizlik Şirketleri

İSTANBUL TEMİZLİK ŞİRKETLERİ

İstanbul konumu ve sanayileşmiş yapısı ile insanların hem yaşamak istediği hem de yaşarken içindeki hayat standartları ile bin türlü çile çektikleri bir yer haline gelmiştir.

İstanbul’ da yaşayan nüfusun çok büyük bir kısmı bayan potansiyelli olması, karmaşık şehir yaşantısına sahip olması, özellikle ulaşım ve zaman denetimi noktasında insanlara çok da bir pay bırakmaması; çalışan bayanların ev temizliğinde muhakkak güvenebileceği şirketlerin varlığında ihtiyacı arttırmıştır.

Bunun yanı sıra sanayileşmiş bir şehirde endüstriyel çalışma alan çeşitliliği iş yeri temizliği noktasında da profesyonel çalışma gerektiren İstanbul temizlik şirketleri ihtiyacını ortaya koymuştur.

TEMİZLİK ŞİRKETİ SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  1. Büro ve ofis temizliği, ev temizliği, halı temizliği, fuar ve stand temizlikleri, fabrika temizliği, inşaat öncesi ve sonrası temizlikler, AVM temizliği, hastane temizliği, rezidans ve otel temizlikleri gibi çoğu alanda ihtiyaç duyulması muhtemel olan İstanbul’ da bir temizlik şirketin sahip olması gereken en önemli özellik kesinlikle profesyonelliktir.
  2. A’dan Z’ye kesinlikle eğitim almış bir personel kadrosu şarttır.
  3. Personelin iş çeşitlerinde kazandığı deneyim ve referanslar çok önemlidir. Örneğin İstanbul gibi bir metropol şehirde yapılan fuarların sıklığı o alanda kesinlikle uzmanlık gerektirir. Ve bu noktada anlaşma yapılacak şirketin muhakkak çok iyi bir deneyime sahip olması gereklidir. Uluslararası bağlamda önemli yere sahip olan İstanbul’ da turistlerin yoğun akın ettiği bir otelde sıradan bir temizlik şirketinin varlığını sürdürebilmesi imkansızdır.
  4. İstanbul temizlik şirketlerinde çalışma yapılan alan çeşitliliği o şirket hakkında her zaman daha pozitif düşünceler oluşturacak daha kurumsal bir firma arayışı içinde olanlar muhakkak bu firmalar ile anlaşma yapacaklardır. Bu sebeple İstanbul’ da temizlik şirketleri daha önce yaptıkları çalışmalar noktasında yeni iş ortaklarını ayrıntılı bilgilendirdikleri takdirde iş olanaklarını elde edebileceklerdir.
  5. Seçilen temizlik şirketinde çalışan personel ile ilgili gerekli sosyal güvenlik önlemlerinin alınıp alınmadığı konusunda bilgi edinilmesi gereklidir. Ya da gelen personel ile ilgili şirket ayrıntılı bilgiye sahip midir değil midir konusunda fikir sahibi olmak gereklidir.
  6. İstanbul temizlik şirketlerinin çalıştığı alana göre profesyonel ve güvenilir bir hizmet sunabilmelerinin şartı ve gereği kullandıkları temizlik malzeme ve cihazlarıdır.
  7. Bu noktada anlaşma yapılan şirketin personel çalışması ve kullanılan malzeme- cihazlar ile ilgili gerekli denetimi yapıp yapmadığı önemli hususlardan birisidir. Kontrolsüz bir iş kullanılan malzeme ne kadar kaliteli olsa da asla doğru ve güvenilir sonuç vermez.
  8. Şirket çalıştığı alanda personeli bilinçlendirme noktasında ne tür çalışmalar yapmış, yapacak bununla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak ayrıca önem taşımaktadır. Özellikle hastane, klinik, okul, dershane v.b. alanların temizliklerinde yer alan çalışanlar bilinçli, iş konusunda ciddi deneyime sahip, güvenilir kişiler olması gereklidir.