Zemin Yıkama Temizliği

Zemin Yıkama Temizliği

Topluma açık alanlarda kirlenmeye en müsait bölge zeminlerdir. İnsanlar dışarıda gezdikleri ayakkabıları ile zeminlerde dolaştığı gibi içecek, yiyecek, farklı kimyasallar dökebildikleri için sürekli kirlenmeye müsait alanlardır. İşletmenizde, okullarda, hastanelerde, kamu alanlarında bu tür durumlar ile sürekli olarak karşılanmaktadır.

 

Bu alanların zemin temizliği yapılması da hijyenik bir ortamın sağlanması için hayati önem taşımaktadır. Zemin temizliği yapmak sanıldığı gibi sadece silme işleminin gerçekleştirilmesinden ibaret değildir. Bilindiği gibi zeminler farklı malzemelerden yapılabilmektedir. Ahşap, mermer, granit, fayans gibi bir çok çeşitte zemine rastlamak mümkün.

 

Bu nedenle zeminin temizlenmesinde doğru temizlik malzemeleri kullanılmalı ve doğru yöntemlerle bu temizlik malzemeleri zemine uygulanarak maksimum temizlik elde edilmelidir. Bu derecede bir temizliği sağlamak içinse profesyonel destek almanız şarttır. Profesyonel hizmet almanızın en önemli nedenlerinden biri de zeminlerin temizlenmesi için özel makinelerin kullanılması ve bu sayede temizliğin tam manası ile sağlanmasıdır.

 

Firma olarak her zaman müşterilerimizin memnuniyetini düşünerek zemin temizliği konusunda da gerekli makineleri bünyemizde bulundurmaktayız. Zeminlerin türüne göre seçtiğimiz temizlik malzemeleri sayesinde de doğru temizlik gerçekleştirilmektedir. Örnek olarak ahşap zeminlerin temizlenmesi ayrı bir özen istemektedir.

 

Ahşapları besleyecek temizlik malzemelerinin kullanılması çok önemlidir. Eğer bu ayrıntıya dikkat edilmezse zaman içerisinde ahşap zemin eskiyecek ve eski görkemini kaybedecektir. Firma olarak gerçekleştirdiğimiz temizlik çalışmalarında bu detaylar her zaman göz önünde bulundurularak gerekli temizlik işlemleri büyük bir itina ile yapılmaktadır.

 

ZEMİN KORUMA VE CİLA HİZMETLERİ


Yüzeylerde güzel ve kaliteli bir görünüm oluşturmak, temizliği kolay hale getirmek, kimyasalve mekanik etkilerden koruma amacı ile yapılan uygulamalarımıza zemin koruma ve cila temizliği hizmeti adını veriyoruz. Temizlik işleri ile atık ve kirlerin gözle görülebilen olanları arındırırken gözle görülemeyen mikro organizmaların uzaklaştırılması da her daim mümkün olmaz.


 
Bu durumu sağlayabilmek için dezenfeksiyon işlemlerini uygulamaktayız. Sizlere de bu hizmeti sunarken son teknolojiye sahip donanımları ve profesyonel ekibimizi de en iyi şekilde tedarik ediyoruz. Zeminler üzerinde bulunan yapışkan ve gevşek kirlerin oluşturduğu sağlık riski ve estetik rahatsızlık dışında en az bu iki unsur kadar önemli diğer etkisi daha bulunmaktadır.


 
Bu da elbette ki zemine zarar vermemektir.Kirlerin zemine ve üzerindeki özelliğine göre kısa ya da uzun zamanda ortaya çıkacak zararları iki başlık altında inceleyebilirsiniz. İlk olarak zemin koruma ve cila temizliğinde dikkat edilecek husus, gevşek kirlerdir. Yüzey yapısı ile ilişkili olarak aşındırma süreci de hızlanabilir. Ayrıca zemin üzerine farklı yollarla gelen sıvıların zeminin üzerine sızması ya da zemin ile reaksiyona girerek yüzey üzerinde ya da çok daha derinlerde bozulmalar görülebilir. 


 
Bu anlamda temizlik işlemlerinizi yaptıracağınız firmaları özenle seçmelisiniz. Bizler de firma olarak bilinçli, eğitimli ve profesyonel kadromuz ile sizlere üstün kaliteli hizmet sağlamaktayız. Sektörümüzün önde gelen markalarından biri olduğumuzu da sizlere belirtmek isteriz.Zeminlere uygulanan koruma işlemlerinin başlıca amaçlarından bahsedersek eğer, öncelikle aşındırıcı etkenleri azaltmak ve sıvıların zemin dokusuna sızmasını önlemek amacı ile uygulanırlar. Zemin koruma ve cila temizliğinin bir diğer amacı da yüzey yapısını değiştirerek çok daha dirençli, sert ve sızıntılara karşı dayanıklı hale getirmektir.


 
Yüzeylerde gözle görülemeyecek boyuttaki gözenekleri kapatarak kirlerin yerleşimini önlemek ve temizlik uygulamaları ile kolaylıkla alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca zeminin estetik bakımdan çok daha hoş bir görüntü oluşturmasını da sağlarlar. Ayrıca zemin üzerinde bir nevi tabaka gibi oluşan uygulamalara da polimer kapmalar adı verilir. Tam aksine zemin üstünde herhangi bir tabaka oluşturmayan ve reaksiyona girerek yüzeyin yapısına etki eden uygulamalara da kristalizasyon adı verilir.

Zemin Yıkama Temizliği