Site Temizliği

İnsan yoğunluğunun sonucunda büyük şehirlerde meydana gelen yerleşim alan sıkıntıları ve konut problemlerinden dolayı daha fazla konutun ve ailelerin daha rahat yaşayabileceği siteler inşa edilmiştir. Bu sitelerin kurulmasıyla beraber, geniş bahçe ve park alanlarının temizlenmesi, koridorların ve merdiven gibi temizlenmesi gereken alanların bakımı ve bu alanların hijyenik hale getirilmesi, yani site temizliği, site yönetiminin sorumluluğuna girmiştir.

 

Site temizliği, genel temizliklerin önemli parçalarından birini oluşturur. Sitelere günde onlarca insanın girip çıkmasıyla, asansör kapıları, merdiven korkulukları zamanla mikrop barındırır. Bunlar birçok hastalığa sebep olduğundan, sağlık açısından da site temizliği önemlidir. Bu sebepten dolayı site temizliği yapılırken, insan sağlığı açısından en uygun ve ideal temizlik metotları kullanılmalıdır.

 

Bu doğrultuda site yönetimlerinin iyi bir temizlik firmasıyla çalışmaları gerekir. Bu firmalar, site içi-dışı temizlik planlarını iyi bir şekilde uygulayarak, hijyenik bir ortamı sağlar. Sitede bulunan bahçe ve havuz temizliği içinde ayrıca bir temizlik yöntemi uygulanır. Sağlıklı bir bitki ve bahçe için ayda bir veya iki kez bunlara düzenli olarak bakım yapılması gerekir.

 

Bu bakımları; ekim, biçim, sulama, ilaçlama ve gübreleme gibi uygulamaları yaparak tamamlanır. Havuz temizliği yapılırken çok dikkatli olunması gerekir. Çünkü yanlış veya eksik yapılan işlemler yüzme havuzunun sağlıksız bir ortama dönüşmesine neden olabilir. Havuz dip ve yüzey temizliği yapılmalı, tesisat kontrolünün yapılması ve suyun kimyasallarının değerinin ölçülmesi gerekir.

 

Site temizliğinde haftada bir gün genel temizlik yapılması gerekirken, iki ayda bir ise detaylı bir temizlik yapılması gerekir. Temizlik yapılırken ağır kokan, olur olmaz çamaşır suyu gibi her yerde kullanılan temizlik malzemeleri yerine, daha iyi, güzel kokulu genel temizlik ürünleri kullanılmalıdır.

 

Site temizliğinde, asansörler, merdiven ve site korkulukları iyice temizlenmeli, site iç-dış kapıları ve camları silinmelidir. Site içerisindeki blokların günlük temizliği yapılmalı, günlük çöplerin dairelerden alınması gerekir. Site içi temizliğinin yanında site dışı temizliğininde yapılması gerekir. Site yollarının temizliği yapılmalı, otoparklar ve ortak kullanım alanlarının hijyeni sağlanmalıdır. Site temizliği için, bütün bunları bünyesinde bulunduran iyi bir temizlik firmasıyla çalışılması gerekir.

 

Site alanını bir bütün olarak düşünülüp daha sonra temizliğin sağlanması için neler yapılması gerektiği tam olarak ortaya çıkarılmalıdır. Yüzey temizleme, duvar temizleme, çöp temizliği, bahçe temizliği, merdiven temizliği gibi hizmetler bir arada düşünülerek sitelerin bütün bölgelerinin temiz olması sağlanmalıdır. Site temizliği yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken durumlardan biride site sakinlerinin bu durumdan etkilenmeden gerçekleştirilmesidir.

 

Günlük yaşamı etkilemeden temizliğin gerçekleşmesi için personellerimiz gerekli olan periyotlarda temizlik işlemlerini büyük bir titizlikle yerine getirmektedir. Bu sayede site sakinleri temizlik konusunda herhangi bir rahatsızlık duymadan sitelerinin her zaman temizlendiğini görebilmektedir. Sizlerde sitenizin profesyonel eller ile temizlenmesini istiyor ve hijyenik bir alanda yaşamak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

 

Her geçen gün daha da fazla kalabalık hale gelen ve kargaşası fazla olan şehir yaşamınınortaya çıkardığı alanlardan uzaklaşmak, gün geçtikçe daha çok büyüyen ve sorunları da beraberinde getiren güvenlik zayıflığının önüne geçmek amacıyla siteler yapılmıştır. Trafik gibi stresli bir duruma maruz kalmadan her ihtiyacının evinin bulunduğu alanlarda karşılayabilme olanağını sunmuş projelerdir aynı zamanda. Ayrıca bu projeler oldukça yoğun bir ilgi görmektedir. Şehir yaşamının stresi ve kalabalığı zaten malum bir durumdur. 


 
Bunlardan sıyrılmak ve sakin bir yaşam sürmek isteyen kişiler bu projeleri tercih ederler. Tabi bu projelerde de site temizliği konusu son derece önemlidir. Modern ve çağdaş bir oluşuma sahip ve geniş bir alan üzerine kuru bu yapıların ihtiyaç duyduğu çevre düzenlemesi ve temizlik hizmetlerinin de karşılanması gerekiyor.


 
Bilhassa büyük şehirlerde bu projeler için özel olarak hazırlanmış ve eğitimli kişilerden oluşan, site temizliği işini yapan kaliteli bir firma olduğumuzu belirtmek isteriz. Merdiven boşlukları, açık otoparklar, bahçeler, kapalı otoparklar ve depoların temiz bir şekilde olması, belli aralıklarla süpürülerek ve silinerek itibarın ve düzenin sağlanması için gereklidir. Bunun için işini son derece kaliteli yapan, profesyonel iş anlayışına sahip ve eğitimli kadrosu bulunan firmamızla çalışmanız en doğrusu olacaktır. Yaptığımız işlerde oldukça çağdaş ve modern teknoloji, eksiksiz donanım, malzeme ve ürün kullanmaktayız.


 
Müşteri ve çözüm odaklı çalışmalarımızı ve bu çalışma şekliyle de hizmet anlayışımızı geliştirmekteyiz.Kaliteli faaliyet gösteren her firma gibi, bağlı olduğu sektöre yeni bir soluk kazandırıyoruz. Bu durum kaçınılmaz bir gerçektir. Sitelerde ortak kullanım alanlarının zamanında, kusursuz ve eksiksiz bir şekilde belirlenen aralıklarla temizlenmesi gerekir.


 
Site temizliği düzenlemesini sağlayan kuruluş olarak, diğer rakiplerimize göre çok daha öndeyiz. Çalışma şartlarımız, anlaşmalarımız ve fiyatlarımız da son derece ekonomik olmakta ve tamamıyla kendi alanımızda uzman bireylerden oluşturduğumuz kadromuz ile son teknoloji endüstriyel malzemelerle destekleyen firma olmaktan övünç duyuyoruz.


 
Bu faktörler sizlere de büyük oranda kolaylık ve konfor sağlayacaktır. Ayrıca ekonomik koşulları göz önünde bulundurup en baştan ortak bir anlaşmaya varılması da memnuniyetiniz için önemli detaylardandır.

Site Temizliği