Sinema & Konferans Salonu Temizliği

Sinema & Konferans Salonu Temizliği

Sinema salonları eğlence mekânları içerisinde doluluk oranı en çok olan alanlardır. Devamlı kullanım halinde olması sinema salonunun temizliğinin belirli periyotlarda yapılmasını zorunlu kılmıştır. Özellikle sinema sahiplerinin kazanç kapısı olan bu salonlar temiz olduğu ölçüde rehavet görür. Müşteri devamlılığı ve artışı temizliği ile doğru orantılı ilerler.

SİNEMA TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

Her yaş grubundan insanı misafir eden sinema salonları yiyecek içecek kaplarından toz ve kire kadar her türlü çöpü bünyesinde barındırmaktadır. Seans sıklığı sebebi ile gün içerisinde yapılan temizlik işlemi seri, pratik ve düzenli olmalıdır. Bir önceki seanstan asla çöp veya atık herhangi bir şey bırakılmamalıdır. Yerler hızlıca temizlenmeli ve koltuk düzeni kontrol edilmelidir.

SİNEMA KOLTUK TEMİZLİĞİ

Devamlı insan yoğunluğu içerisinde olan sosyal faaliyet alanı sinemalarda koltuk döşemeleri adeta mikrop yuvası olmaya adaydır. Bu döşemeler temizlenirken muhakkak işinin ehli kişilerce temizlenmelidir. Asla gün içerisinde ve hafta sonu koltuk temizlik işlemi yapılmamalıdır. Daha çok ziyaretçinin az olduğu günler ya da mesai saatleri dışında yapılması gereken sinema koltuk temizlik işleminde yedek salon kullanılabilmelidir. Hafta içi misafirin az olduğu günler sırasıyla salonların kapatılması ile temizlik işlemi tamamlanır.

SİNEMA TEMİZLİK FİRMALARI

Sinema temizlik firmaları iş ortaklarına aslında en büyük desteği veren firmalardır. Bunun sebebi sinema gibi sosyal bir faaliyette yer seçimi salon düzeni ve temizliğine de bağlıdır. Kişiler eğlenmeye geldikleri yeri düzenli ve temiz bulmak ister (aslında dağıtılacak bir yer varsa eğlenirken kendileri dağıtmak ister :) ) bu sebeple sinema salon işletmecileri her zaman personelleri seri hareket eden, aktif ve dinamik olan, pratik çözüm üretebilen personele sahip firmalar ile çalışmayı tercih ederler.

Sinema & Konferans Salonu Temizliği