Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği

Küreselleşen dünyanın resimlere yansıyan tablosunda gözümüze çarpan devasa büyüklükte gökdelen tarzı cam kaplı yapılar günümüz Türkiyesi resimlerinde yerini almıştır. Güncel yapılarda, hatta modern cami yapılarında dahi dış cephe malzemesi olarak kullanılan camların temizliği özünde kolay olsa da profesyonel ellerce yapılması uygundur. Dış cephe cam temizliğinde önemli olan yapılan temizliğin kalıcı ve uzun süreli olmasıdır. Özellikle büyük şehirlerde trafik, insan yoğunluğu fabrikaların çokluğu derken cam yüzeyler oldukça berbat bir görüntüye çok kısa sürede sahip olmaktadırlar.

DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ FİYATLARI

Dış cephe cam temizlik fiyatlarında yapının kaç cephe olduğu, kaç kattan oluştuğu, kapladığı alan, ek taleplerin hepsi fiyata etki eden etmenlerdir. Ortalama günlük fiyat bilgisi her şirkete göre ( çalışma esasları, ekipmanları ve iş potansiyeline) değişmektedir.

 

DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİK ŞİRKETLERİ

Dış cephe cam temizliği şirketlerinin tamamı işinde profesyonel olmak durumundadır. Asla en ufak hatayı kabul edecek bir çalışmaya uygun değildir.

Şirketimiz profesyonelliğinin yanında referansları ve eğitimli personeli ile alanında kendini kanıtlamıştır. Personellerimizin tamamı sosyal güvence altına alınmıştır. Aynı zamanda iş potansiyelini ve kalitesini arttırmak adına belirli aralıklarla muhakkak eğitimler düzenlemekteyiz.

DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİK SİSTEMLERİ

Dış cephe cam temizlik sistemleri son dönemlerde çeşitlilik göstermektedir. Her firma kendi profesyonel kadrosu ve uzmanlığına göre bir yöntem seçmektedir.

Şirketimiz cam temizliği noktasında uzun süre kalıcı çözüm oluşturmak ve cam yüzeylere asla zarar vermemek kaidesiyle hizmet vermektedir.

Dış cephe camları temizliğinde sık karşımıza çıkan yöntemlerden birisi sarkıtmalı çalışan sistemlerdir. Binaların en tepe noktasından bir makara yardımı ile dikdörtgen genişlikte bir alan aşağıya doğru sarkıtılır ve bunun içerisinde bulunan temizlik personeli sıra sıra geçtiği yerleri temizler. Burada temizlik sırasında cam yüzeyine uygun kimyasal temizleyiciler kullanılırken klasik cam temizleme araçları da kullanılmaktadır.

Daha profesyonel çalışan firmalar ise dağcı ekip ile cam temizliği işinde oldukça başarılıdırlar. Tıpkı bir dağcı gibi tepe noktadan sabitlenen bir ip yardımı ile kendilerini sıkı bağladıkları iple aşağıya doğru inerek temizliği gerçekleştirirler tabi bu işlem riski de yüksek olan bir işlemdir. Ve güvenlik önlemlerinin sıkıca alınmış olması gereklidir.

Bir diğer yöntem ise uzunca hortumlarla su ile ilaç püskürtme yöntemidir. Bu yöntem sırasında suya bir sıvı madde ilave edilir. Bu madde camın uzun süre kir tutmasını engeller. Ve temizliğin kalıcılığı noktasında etkin bir yöntemdir.

Dış Cephe Cam Temizliği