Banka Temizliği

Bankalar kamu hizmeti sunan ve tamamen parasal işlerin döndüğü kurumlardır. Müşterilerin bütün bilgilerini bünyesinde barındıran bankalar müşteri bilgilerinin gizliliği konusunda da dikkatli olunması gereken kurumlardır. Bu sebeple işinde profesyonel olmayan güvenilir personelle çalışmayan firmalar banka temizliği konusunda başarıyı elde edemeyenler olacaktır. Toplu halde birçok insanın uzun süreler aynı ortamı paylaşması bankaların içerisinde fazlaca mikrop barındırmasına ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasında oldukça etken bir yer olmasına sebeptir. bu tarz nedenler bankaların temizliğindeki önemi birkaç adım daha ileri taşımaktadır.

Şirketimiz bu noktada çalıştığı personeli tanıyan, güven problemi yaşadığı personelle yollarını ayırmak konusunda asla tereddüt etmeyen, tamamen profesyonel çalışma yöntemleri ile hareket etmektedir.

BANKA TEMİZLİK ŞİRKETLERİ

Banka temizlik şirketleri yapacakları temizlik işleri noktasında durumun hassasiyetinin farkında olmalıdırlar.

Bankaların ortak kullanım alanları, yer yüzeyleri, banko ve masa üzerleri, elektronik cihazların temizliği konusunda her türlü hizmeti sunabilmeleri gerekmektedir.

Şirketimiz iş ortağı olan bankalarda gelen müşterileri huzursuz etmeyecek şekilde hijyen ve mükemmel bir görüntü sunmak amaçlı temizlik işlemlerini yürütmektedir. Personele ait alanların ve kasaların bulunduğu kısımların iş disiplini çerçevesinde temizlenmesini sağlamaktayız. Banka içerisinde kesinlikle personel ve müşteriyi rahatsız edecek bir kimyasal temizleyici kullanmamaktayız.

Özellikle tuvaletlerde seramiklerin ve vitrifiye grubunun temizlenerek parlatılmasını sağlayarak personelin motivasyonunu düşürecek hiç bir düzensizliğe izin vermemekteyiz.

Banka içerisinde çöp kutuları günde iki kez kontrol edilir ve genel prensibimiz gereği temizlik işlemi yukarıdan aşağı olacak şekilde başlar.

Iş ortağımız bankanın genel görüntüsünde mükemmel bir temizlik anlayışı ile prestijini arttırmak ve hedef müşteri potansiyelini de arttırarak onları kazanabilmesi başlıca hedefimizdir.

GECE BANKA TEMİZLİĞİ

Bankalarda gündüz mesai saatlerinde sürekli hareket olması sebebi ile özellikle gizli alanların temizliğinin yapılması zor olmaktadır. Bu sebeple gece banka temizliği çerçevesinde müşterilere ait dosyaların ve kasaların bulunduğu odalar güven içerisinde temizlenerek teslim edilir. Yine sabah personel geldiğinde temiz bulacağı şekilde banka tamamen temizlenmiş şekilde bırakılmaktadır. Banka yer yüzeyleri buhar makineleri ve yüzey temizleme cihazları eşliğinde tam donanımlı personelimiz ile derz aralarındaki kirler de çıkartılarak parlatılır. Banko üzerinde cam bulunan bankalarda özellikle parmak izleri silinir ve yine hijyen noktasında en ayrıntılı çalışmalar yürütülür.

BANKA TEMİZLİK PERSONELİ

Banka temizlik personeli banka konumu gereği yüzde 100 güvenilir, titiz, dürüst olmak zorundadır. Çünkü personelin işlediği bilgiler dâhil iş sırasında şahit olduğu ya da duyduğu bilgiler olabilir ancak bu noktada temizlik personeli duymazdan görmezden gelmeyi bilmek durumundadır. Aynı zamanda teknolojik aletlerin de kullanımının fazla olduğu bankalarda çalıştırdığımız personel bu cihazların temizliği hakkında bilgi sahibidirler.

Şirketimiz çeşitli güvenlik soruşturmaları ile personelini takip eden, yaptığı çalışmaları iş başında iken kontrol eden ve belirli aralıkla personellerini eğitime tabi tutan bir şirkettir.