Ev Temizliği Hizmeti

Ev Temizliği Hizmeti

Ev Temizliği 

 

Temizlik dendiğinde akla ilk olarak ev temizliği gelir. Sağlığımız ve yaşadığımız alanın temizliğinden de direkt olarak etkilenmekteyiz. Bu hizmet bilinçli olarak yapılmazsa var olan kirlilik çok daha fazla geniş bir yüzeye yayılmaktadır. Fakat pek çok temizlik şirketi ve elemanları bile nasıl hizmet verilmesi konusunda yeterli bilgiye sahip değil.


Böyle durumlarda da araştırmalarınızı iyi bir şekilde yapmalısınız. İşinde uzman, eğitimli ve bilinçli kadro ve kaliteli danışmana sahip olan firmaları tercih etmelisiniz. Ev temizliği mümkün olduğunca sık aralıklarla gerçekleşir. Hizmet esnasında başka alanlara ait olan eşyaların yerlerine götürülmesi gerekir ve bu sayede de müşteriye danışılır elbette.


Etraf toparlandıktan sonra temizliğe başlanmalıdır. Başta yerler olmak üzere tüm yüzeyler pürüzsüz şekilde temizlenmelidir. Bu yüzden boya ve cila bakımının en fazla iki yılda bir defa yapılması gerekir. Çalışma yapılırken bütün malzemeler ve mobilyalar ortalığa yerleştirilirken temizlik yapılması için kolaylık sağlama düşüncesi ile büyük özen gösterilmesi gerekir. Kirli yüzeyleri temizlerken var olan kiri temiz olan alanlara sürmemek için son derece dikkatli olunmalıdır.

 

Temizlikte kullanılacak malzemenin oldukça etkili ve kullanma amacına uygun şekilde olması gerekir. Temizlik işinin yapıldığı alanlar kuru olarak da teslim edilmelidir. İlk olarak görünen ve belli olan kirlerin temizliği yapılmalıdır ve aşamalı olarak da sırasıyla gerçekleştirilmelidir. Temizlik esnasında ise ilk olarak sıcak su kullanılması uygundur.
 

Yer ve yüzey temizliği çok daha fazla önemlidir. Çalışma esnasında genelde vakumlu süpürgeler kullanılır ve tozlar havaya kaldırılmadan süpürme işlemi gerçekleşir. Süpürme işlemi sonrası da deterjanlı su kullanarak paspas yapılır. Kalıcı kirleri olan yerlerin ise temizlenmesi büyük özen ister. Eğer talep edilirse de mobilya temizliğine başlanır.

 

Mobilyalarda bulunan tozlar, nemli bez kullanılarak temizlenir. Leke varsa eğer yüzeyin hasar görmeyeceği şekilde özel temizleyiciler veya deterjanlar kullanılarak temizlenmesi gerekir. Nemli bez ya da kuru bez kullanarak da son bakım uygulanır. Camlar, kapılar ve çerçeveleri zaten söylemiyoruz bile. Olması gereken hizmetlerdir bunlar.