En iyi Ofis Temizliği Fiyatları

En iyi Ofis Temizliği Fiyatları

Sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmak için ofislerin temizliğine dikkat edilmelidir. Temiz, düzenli bir ofis ortamı, hem iş verimliliğinde hem de çalışanların huzurlu ve sağlıklı olmasında etkilidir.

Belirli periyotlarla veya günlük olarak ofisleri temizletmek mümkündür. Bunun için temizlik şirketleri ile irtibata geçmek yeterli olacaktır.

 

Ofis Temizliği

Temizlik için görevlendirilen kişi, özellikle ofis çalışanlarının bulunmadığı bir zaman diliminde işini tamamlamalıdır. Böylece ofisteki işlerin aksamasına ve dikkat dağınıklığına sebebiyet verilmesi engellenir.

Ortamda bulunan çöpler toplanıp atılarak işe başlanır. Çöp kutusuna yeni poşet takılmadan önce eldiven değiştirilir. Zemin ılık su ve gerekli temizlik malzemesi ile silinir, mop ile kurulanır. Halı bulunuyorsa iyice süpürülür. Pencereler ve kapılar silinir. Kapı kolları dezenfekte edilir. Ofiste bulunan araç, gereç, mobilya, büro malzemeleri, masa, sandalye ve diğer tüm eşyalar; zarar verilmeden uygun bir bez yardımıyla temizlenir, leke ve kir varsa yok edilir. Ofiste tuvalet/lavabo bulunuyorsa dezenfekte işlemi uygulanır. Merdivenlerde oluşmuş toz ve kir kalıntıları arındırılır. Tüm alan ve yüzeylerde, farklı ve uygun temizlik bezi kullanılır. Kirlenen ve yıpranan bez değiştirilir.

Bütün temizlik işlemleri bittikten sonra eşya, araç ve gereçler; eski yerlerine özenle konulur.

Bayan Ofis Temizlik Elemanı

Çalışma alanlarının temizlik ihtiyacından dolayı, şirketlerle belirli şartlarda anlaşılır. Hizmet süresi ve sıklığı isteğe göre belirlenebilir. Temizlik şirketleri tarafından genellikle bayan çalışanlar gönderilir.

Tercih edilecek temizlik firması iyi araştırılmalıdır. Temizlik araç ve gereçlerini sürekli yenileyen, kaliteli temizlik malzemeleri kullanan, eğitimli ve uzman kadro ile hizmet sağlayan firmalarla anlaşma sağlanmalıdır.

Temizlik hizmeti sağlamak için ofise gelen kişi, mutlaka temsil ettiği firmanın üniformasını üzerinde taşımalıdır.

Ofis Temizliği Fiyatları

Ofis temizleme hizmeti sonucunda maddi bir karşılık ödenir. Bu fiyat; hizmetin sıklığı, hizmet süresi, çalışacak kişi sayısı ve ofis büyüklüğü ile alakalıdır. Kullanılan temizlik malzemeleri ve temizlik makinelerinin kalitesi de fiyatı etkilemektedir. Ortalama olarak ofis temizlik fiyatları 250 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Firmalar tarafından ücretsiz keşif yaparak fiyat belirleyenleri mevcuttur.